ארה"ב מאפשרת לזרים להגיע ולעבוד במדינה, תחת הגבלות ותנאים מסוימים. כל אדם המעוניין להיכנס לארה"ב או לעבוד, חייב להציג אישור מתאים. רשות ההגירה האמריקנית, המפקחת על חלוקת הוויזות והאישורים לזרים, חילקה את ויזות העבודה לסוגים שונים על פי סוג העבודה וסיבת ההגעה לארה"ב בכתבה הבאה כל הידע הנוגע להוצאת ויזה מסוג P.

למי מיועדת הויזה

ויזה מסוג P מיועדת לספורטאים, אמנים ובדרנים מקצועיים שמתכננים להופיע בארה"ב. ויזה מסוגP מחולקת לשלושה תתי סוגים של ויזה:

 • P-1 – ויזה מיוחדת עבור ספורטאים / אמנים / בדרנים מקצועיים המגיעים לארה"ב במסגרת פרטית.
 • P-2 – ויזה מיוחדת עבור אמנים / בדרנים מקצועיים המגיעים לארה"ב במסגרת חילופים בין ארוגניים בינלאומיים בארה"ב או בישראל.
 • P-3- ויזה מיוחדת עבור ספורטאים / אמנים / בדרנים מקצועיים שהינם מאמנים, מלמדים או משתתפים בקבוצה במסגרת תכנית תרבותית מיוחדת.

תנאי זכאות לויזה

כמו כל ויזת עבודה אחרת המאפשרת לעבוד בארה"ב גם עבור ויזה מסוג P נדרש המעסיק או בעל החסות בארה"ב, להגיש טופס I-129. טופס מיוחד אותו יש להגיש לאישור על ידי רשות ההגירה האמריקנית. הטופס נועד בכדי לבדוק האם אכן האדם עליו הוגש הטופס, עומד בקריטריונים של ויזה מסוג P. במידה ואכן אושר הטופס, תשלח הודעת אישור מיוחדת הנקראת גם – טופס I – 797. רק כאשר בידו טופס I-797 יכול הספורטאי / אמן / בדרן מקצועי, להיות זכאי לוויזה מסוגP ולהגיש בקשה מסודרת לכך.

שלבי הגשת בקשה

השלב הראשון בהגשת הבקשה הוא לחכות לאישור רשות ההגירה האמריקנית, של טופס I-129. לאחר שהגיע האישור ניתן להתחיל בשלבי הגשת בקשה מסודרת לשגרירות ארה"ב בתל אביב.

 1. את הבקשה יש לפתוח על ידי יצירת חשבון מקוון באתר האינטרנט הרשמי של רשות ההגירה.
 2. לאחר יצירת חשבון, יש להתחיל במילוי טופס DS-160, טופס מיוחד המשמש כל אדם המגיש בקשה לויזה לארה"ב.
 3. תוך מילוי הטופס, תידרשו לשלם אגרה בסך 190$ – אגרה חד פעמית עבור עבודתם של פקידי ההגירה האמריקנים.
 4. כמו כן יש לתאם תור לראיון בשגרירות האמריקנית שבתל אביב.
 5. השלב האחרון בהגשת הבקשה הוא שלב הראיון. אל הראיון יש להגיע רק לאחר שמולאו כל הטפסים, יחד עם כל המסמכים הרלוונטיים הנדרשים. במעמד הראיון, שואלים פקידי ההגירה שאלות שונות ומחליטים האם לאשר את הויזה או לא. התשובה ניתנת לרוב במעמד הראיון והדרכון נשלח לאחר מספר ימים, בשליחות מיוחדת מטעם השגרירות אל בית הלקוח, יחד עם הויזה החדשה.

המסמכים הנדרשים

לראיון נדרש להביא את המסמכים הבאים, על מנת לקבל את הויזה מסוג P:

 • טופס DS-160.
 • אישור של הרשות האמריקנית על הגשת הויזה (טופס I-797).
 • קבלה על תשלום האגרה (אגרת MRV).
 • תצלום מתאים.
 • דרכון בתוקף לשישה חודשים לפחות.

מידע נוסף

ישנה הגבלה ברורה על עבודה בכל תחום אחר שאינו קשור לתחום העיסוק לשמו קיבל האדם את הויזה מלכתחילה. כל עבודה בכל תחום שאינו קשור לבידור או לספורט – נחשבת לעבירה על החוק.

ויזה P-1, מגבילה את שהותם של אמנים או בדרנים מקצועיים לאירוע לשמו הגיעו לארה"ב, בעוד ספורטאים יכולים לקבל אישור שהייה של עד חמש שנים, במסגרת סוג ויזה זה. כמו כן אם מדובר בקבוצה של ספורטאים, תוגבל הויזה לתקופה של עד שישה חודשים.

בני משפחה ובני זוג של בעלי ויזה מסוג P נדרשים להוציא ויזה נלווית של מבקרים, ויזה מסוג B2. הם אינם רשאים לעבוד אך רשאים ללמוד במהלך תקופת השהייה בארה"ב.