ביקור בארצות הברית מחייב קבלת ויזה מיוחדת משגרירות ארה"ב בישראל. סוג הויזה משתנה בהתאם לסיבה בגינה מגיעים לארה"ב. להלן מידע על ויזה מסוגA או 3C או G.

למי מיועדת הויזה?

הויזה מיועדת לדיפלומטיים או נציגים רשמיים של מדינת ישראל, ארגונים בינלאומיים שונים (הצלב האדום, האו"ם וכו') או נציגי שגרירויות וקונסוליות מטעם ישראל.

פטור מתשלום אגרת הויזה

בעלי דרכון דיפלומטי יכולים לקבל פטור מתשלום אגרת הויזה הנקראת – אגרת MRV. כל אדם אחר המגיש בקשה לכל סוג שהוא של ויזה לארה"ב, נדרש לשלם אגרה זו עבור עבודתם של פקידי ההגירה שמעבדים את הבקשה ומעבירים אותה לטיפול השגרירות האמריקנית בישראל.

יחד עם זאת, מתוקף הסדר הקיים בין ישראל לארה"ב, נציגים רשמיים ודיפלומטים, פטורים מתשלום אגרה זו, מעצם מעמדם. בנוסף, נציגים אלו פטורים מלהגיע לשגרירות ארה"ב בתל אביב ולעבור ראיון על מנת לקבל את הויזה. הויזה נשלחת אליהם על ידי שירות שליחויות מיוחד מטעם השגרירות, ללא כל צורך בראיון.

נציגים רשמיים ללא דרכון דיפלומטי

נציגים שאין בידם דרכון דיפלומטי כגון עובדי ממשלה או ארגונים בין לאומיים, נדרשים לשלם את האגרה לויזה – אגרת MRV וכן נדרשים להגיע לראיון מסודר בשגרירות ארה"ב בתל אביב. במקרה זה, הליך הוצאת הויזה, מתנהל באופן רגיל כמו בכל ויזת מבקרים אחרת – מילוי טופס DS-160 באתר המקוון, תשלום האגרה וקביעת תור לראיון בשגרירות באתר רשות ההגירה.