ישנם סוגי ויזות רבים עבור מבקרים בארה"ב. ממשלת ההגירה האמריקנית מסווגת כל ויזה בהתאם לסיבת ההגעה לארה"ב. בכדי לוודא שאתם אכן מגישים בקשה עבור הויזה הנכונה עבורכם, הנה כל המידע הרלוונטי למי שמעוניין להוציא ויזת חילופי מבקרים – ויזה מסוג J–1.

למי מיועדת הויזה?

הויזה מיועדת לכל מי שנמצא בתכנית של חילופי מבקרים כגון: סטודנטים שסיימו את לימודי התואר הראשון/ סטודנטים במהלך לימודי רפואה/חברי אקדמיה בארץ וכדומה, אשר זוכים למימון כלשהו מטעם גוף אקדמי או אחר בארה"ב שמעוניין בהגעתם לצורך התמחות או השתתפות במחקר כלשהו.

ויזה זו יכולה להתאים גם לישראלים שנוסעים במסגרת מחנות קיץ בארה"ב (הכוונה למדריכים ולחניכים במחנה) כגון מחנה של הסוכנות היהודית, וכן לכאלה המבקשים לעבוד במשרת אופר בארה"ב (מטפלת ילדים).

תנאי זכאות לויזה

בכדי להיות זכאי לויזה זו צריך להכלל בכל אחת מקבוצות היעד של הויזה הספציפית מסוג J-1. כמו כן יש לעמוד בכל התנאים הנדרשים כגון הצגת המסמכים הרלוונטיים, והצגת מידע אמין ומדוייק.

שלבי הגשת הבקשה

מילוי טופס בקשה

טופס הבקשה הרשמי נקרא גם DS-160 ואותו יש למלא לאחר שיוצרים חשבון מקוון באתר האינטרנט המיוחד של ההגירה האמריקנית. הטופס מכיל שאלות ופרטי מידע רבים באשר לסיבת ההגעה לארה"ב.

← לקבלת מידע נוסף אודות טופס ויזה לארה"ב.

תשלום אגרות הויזה

תשלום אגרת הויזה MRV

אגרה חד פעמית על סך 160$ שכל אדם מחויב לשלם בעת מילוי טופס הבקשה. ללא אישור תשלום על האגרה, לא תטופל הבקשה ותיענו בסירוב, גם אם תגיעו לראיון בשגרירות. האגרה היא תמורה לעבודת פקידי ההגירה שמעבדים את פרטיכם ופרטי הבקשה שלכם לוויזה, ולכן אין החזר כספי בגינה גם אם הבקשה לא תאושר בסופו של דבר.

תשלום אגרת SEVIS

מערכת ה-SEVIS מאפשרת לארה"ב לעקוב אחר כל פעילות והתנהלות הרלוונטית לסטודנטים או מבקרים במסגרת חילופי מבקרים. הרישום למערכת הוא חובה ובלעדיו לא תאושר הויזה. אגרת SEVIS הינה אגרה חד פעמית בגובה על סך 200$, אשר רלוונטית אך ורק לטופס בקשה של חילופי מבקרים.

אין צורך לשלם את אגרה זו גם בבקשות עבור בני משפחה וויזות נלוות של בני זוג.

ראיון בשגרירות ארה"ב

ראיון בשגרירות ארה"ב בתל אביב הוא השלב האחרון בהגשת הבקשה לויזה. יחד עם כל המסמכים הרלוונטיים, תעברו ראיון על ידי פקיד הגירה אשר ישאל אתכם שאלות באשר לסיבת ההגעה, תאריך עזיבה, יכולות כלכליות ועוד. את התור לראיון קובעים בעת מילוי טופס הבקשה.

המסמכים הנדרשים

רשימת המסמכים הנדרשים לויזה מסוג J-1:

  • טופס DS-160.
  • טופס DS-2019 – טופס מיוחד לוויזה מסוג זה. יש להחתים את הטופס על ידי הגורם המממן בארה"ב שבגינו אתם מגיעים לתכנית חילופי המבקרים. הטופס מהווה את האישור לזכאות לסטטוס המיוחד של "חילופי מבקרים", ובלעדיו לא תאושר הויזה.
  • תצלום של מבקש הויזה.
  • דרכון בתוקף לשישה חודשים.
  • קבלות על תשלומי אגרת MRV ואגרת SEVIS.

ויזת חילופי מבקרים - מידע נוסף

עבודה בארה"ב על ויזת J-1 – רשות לעבוד אך ורק במסגרת התכנית אליה הגעתם לארה"ב.

ויזות נלוות לבני משפחה – ויזה מסוג J-2 היא ויזה מיוחדת הנקראת גם ויזה נלווית. היא מיועדת לבני הזוג או ילדיהם של בעלי ויזה מסוג J-1. הויזה מקנה אפשרות ללימודים ללא צורך באישור נוסף. בני זוג של משתתפים בתכנית חילופי מבקרים, רשאים לעבוד בכל עבודה שהיא מידה ויסדירו את האישור המתאים לכך.

מועד הכניסה לארה"ב – ניתן להכנס לארה"ב עד 30 יום לפני תחילת תכנית חילופי המבקרים.

זמן שהייה בארה"ב – ניתן להשאר בארה"ב עד 30 יום אחרי תום תכנית חילופי המבקרים.