מתי כדאי להגיש את הבקשה לויזה?
כאשר רוצים להתחיל בתהליך הוצאת ויזה לארה"ב, מומלץ להגיש את הבקשה לפחות חודש לפני תאריך הנסיעה המתוכנן, אם מדובר בביקור, ואפילו יותר אם מדובר בויזת עבודה או הגירה.

האם גם הילד/ה שלי צריך/ה ויזה?
בהחלט. אזרחים ישראלים בכל הגילאים נדרשים להגיש בקשה לויזה לפני הגעתם לארה"ב. ישנן הנחיות מיוחדות לויזות לילדים מתחת לגיל 14 ולמבוגרים מעל גיל 80 וניתן לקרוא עליהם באתר שלנו.

הויזה שלי עדיין בתוקף, אך הדרכון כבר לא. האם צריך להגיש בקשה לויזה חדשה?
לא. אין צורך להגיש בקשה לויזה חדשה כל עוד הדרכון הישן לא ניזוק. פשוט הגיעו לארה"ב עם שני הדרכונים – הישן עם הויזה והחדש והציגו את שניהם בפני נציג רשויות ההגירה.

בדרך לארץ אחרת אני עובר/ת דרך ארה"ב. האם עדיין יש צורך בויזה?
כן. יש להגיש בקשה לויזת תייר מסוג B1/B2.

אני צריך/ה לבקר בארה"ב באופן בהול, כיצד ניתן לזרז את התהליך?
מלאו את הטפסים כרגיל וקבעו תור. רק לאחר מכן שלחו מייל ל- ivtelavivemrg@state.gov וכתבו את הפרטים הבאים: שם מלא, תיאור מפורט של הסיבה לבקשה לזירוז הראיון וכל מסמך אחר המוכיח שיש צורך בראיון דחוף. זכרו – אין זה אומר שהויזה שלכם תאושר.

הטפסים הם ארוכים ובשפה האנגלית ואני מתקשה להשלימם. מי יכול לסייע לי?
במקרה שאתם מתקשים למלא את הטופס, אנו נשמח לעזור לכם עם מילוי הטפסים, הכנת המסמכים הנחוצים ועוד. מלאו את הפרטים בטופס השמאלי בעמוד זה ונשוב אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

אינני זוכר/ת את תאריך הוצאת הויזה הקודמת שלי או ביקורים מלפני שנים. המערכת מסרבת להמשיך כל עוד השדה ריק. מה עושים?
שגרירות ארה"ב מבקשת שבמקרים כאלו מלאו את הטופס לפי מיטב זיכרונכם.

כיצד יחזור אליי הדרכון במקרה שהויזה אושרה?
הדרכון יגיע אליכם הביתה תוך מספר ימים מיום הראיון, באמצעות דואר שליחים של חברת UPS, לכתובת שציינתם במהלך מילוי הטפסים.

הגשתי בקשה לויזה והיא סורבה תחת סעיף B)214. כיצד ניתן להגיש ערעור?
כבר ביום הראיון תדעו אם לא אושרה לכם הויזה. במקרה שלא אושרה הויזה, תקבלו מכתב המפרט מדוע אינכם זכאים לויזה זו. סעיף B)214 נוגע לאי יכולות הוכחה לקשרים בישראל. כלומר, בשגרירות חושדים שכוונותיכם להישאר בארה"ב ואף לעבוד שם באופן לא חוקי. לא ניתן לערער על החלטה זו, אלא להגיש בקשה בשנית, הפעם עם מספיק מסמכים המראים שאתם מתכוונים לחזור לארץ.

הויזה שלי לא אושרה. האם לפחות תוחזר לי האגרה?
לא. לפי השגרירות, האגרה היא עבור בדיקת המסמכים וכו' ולא עבור הויזה עצמה. בנוסף, עליכם לשלם אגרה זו בכל פעם שתגישו בקשה ואם היא תדחה לא תזכו לקבלה חזרה. לכן חשוב להגיש את הבקשה בצורה הכי מסודרת שניתן על מנת להימנע מאי נעימויות שכאלו.

כמה זמן מותר לי להשאר בארה"ב?
משך השהייה בארה"ב ייקבע לא על ידי נציג השגרירות, אלא על ידי נציג רשויות ההגירה בהגיעכם לגבולות ארה"ב. לדוגמא, אם יש בידכם ויזת עבודה או ויזת לימודים, ייקבע לכם תאריך התואם את תקופת העיסוק שלכם בארה"ב. ויזת תיירים ניתנת לתקופה של עשר שנים, במהלכן תוכלו לבקר בארה"ב ככל שתרצו, כל עוד מדובר בתקופות קצרות וכל עוד, כמובן, לא תעבדו בצורה לא חוקית.

יש לכם שאלה בנושא ויזה לארה"ב? שלחו אותה אלינו!

שם השואל

דואר אלקטרוני

תוכן השאלה