הטפסים מולאו, אגרת הויזה שולמה, עברתם את הראיון בהצלחה ונציג השגרירות אישור שאכן הויזה אושרה? מזל טוב! אז מה קורה עכשיו ולמה כדאי לשים לב?

כיצד מתקבלת הויזה?

זוכרים ששילמנו את אגרת הויזה? עם האגרה התבקשתם גם לשלם 40 ₪ דמי משלוח. דמי משלוח אלו הם בדיוק בשביל מקרה זה, בו אושרה הויזה והתבקשתם להשאיר את הדרכון שלכם בידיו של הפקיד איתו שוחחתם בשגרירות. אל דאגה! תוך מספר ימים תקבלו את הדרכון חזרה עם הויזה המיוחלת ישירות לביתכם, באמצעות UPS.

כיצד לקרוא את הויזה שלך?

ויזה לארה"ב מודפסת על אחד מעמודי הדרכון, יחד עם פרטים חשובים ותמונת הפספורט אותה סיפקתם בעצמכם לשגרירות. בויזה תוכלו לראות את סוג הויזה, מקום הוצאת הויזה ועוד.

שימו לב לכמה פרטים:
♦ תוקף הויזה: תוקף הויזה הוא התאריך האחרון בו ניתן לעשות שימוש בויזה על מנת להיכנס לארה"ב. תאריך זה אינו קשור למשך השהייה במדינה. אם תחת המילה Entrances (כניסות) ישנה האות M, תוכלו להיכנס לארה"ב פעמים רבות. אם במקום M מצויין מספר, המשמעות היא שקיימת הגבלה על מספר הכניסות בהתאם למספר המופיע בויזה.

♦ בדקו שאין הערות נוספות שייתכן כי תמצאו על גבי הויזה.

בדיקת תקינות הויזה

בכדי לוודא שאין טעות בויזה, עברו על כל הפרטים. שימו לב ששמכם מאויית כפי שהוא מאויית בדרכון, שמספר הדרכון הוא נכון, תאריך הלידה, סוג הויזה וכו'. במידה ומצאתם פרטים שגויים, פנו למחלקת הויזות בהקדם.
כדאי לבדוק את כל הפרטים מיד עם קבלת הויזה, כך שאם אכן תמצאנה טעויות (דבר נדיר, אך קורה), תוכלו לבקש ויזה חדשה ולא תאלצו לעקב את הטיסה שלכם.

← זכרו: ויזה לא תקינה עלולה למנוע כניסה לארצות הברית, גם לאחר נחיתתכם בשדה התעופה בארה"ב.