ויזת משקיע הינה ויזה מיוחדת לארה"ב שמטרתה לאפשר לישראלים להתגורר ולעבוד בארה"ב על מנת שיוכלו להיות קרובים יותר למוקד השקעותיהם.

שימו לב: למרות שהנשיא אובמה כבר חתם על חקיקה המאפשרת לישראל להיות חלק מהמדינות הזכאיות לויזת משקיע, הטמעתה של ויזה זו עדיין לא החל. נכון לעכשיו, עדיין דנים בתנאים בין שתי המדינות וכאשר יגיעו להסכם, תפרסם שגרירות ארה"ב הודעה רשמית וגם אנו נעדכן אתכם כאן.

למי מיועדת הויזה?

ויזת משקיע לארה"ב מיועדת לאזרחים זרים, המבקשים להגיע לארה"ב על מנת לנהל ולפתח את פעילות החברה בה הם משקיעים. כאמור, עדיין לא ניתן לקבל ויזה כזו עבור אזרחים ישראלים בזמן זה, אך במידה ויש לכם אזרחות זרה של אחת המדינות החתומות על האמנה תוכלו כבר כעת להגיש בקשה.

תנאי הזכאות לויזה

  • אזרח ממדינת אמנה.
  • חברה ו/או אדם בעלי אזרחות של מדינת אמנה כשלפחות 50% מהחברה הינם בבעלות מדינת האמנה – מינימום של 50% ממניות החברה הן בבעלות מדינת האמנה או אזרחים אמריקאים.
  • מועמדים לויזה אשר השקיעו או משקיעים בהווה.
  • ההשקעה היא משמעותית ומבטיחה את תפעולה של החברה.
  • החברה היא חברה מסחרית שפועלת בשוק המסחר ואינה חסרה תיאורטית או חסרת בסיס.
  • ההשקעה של המועמד היא שולית, כלומר אינה למטרות פרנסה בלבד.
  • על המועמד המשקיע להגיע לארה"ב על מנת לפתח את העסק. אם אינכם המשקיעים העיקריים, עליכם להיות מועסקים כמנהלים לפחות או בעלי כישורים החיוניים לתפעול החברה.

שלבי הגשת בקשה

כצעד ראשון, צריך להוכיח שדרישות המסחר מתקיימות. יש למלא טופס בקשה עבור ויזת משקיע מסוג E-2 ולשלוח אותו לשגרירות יחד עם מסמכים נוספים לכתובת הבאה:

E1/E2 Visa Assistant
Embassy of the United States of America
Consular Section
71 Hayarkon Street
Tel Aviv 63903

תשלום אגרת הויזה MRV

בשלב הבא יש לשלם את האגרה עבור ויזת משקיעים בעלות של 270$. את התשלום ניתן לערוך באמצעות כרטיס אשראי או דרך סניף הדואר במזומן.

ראיון בשגרירות ארה"ב

על מנת לקבוע תור לראיון, מחלקת ויזות המסחר תיצור עמכם קשר לאחר שתבדוק את כל המסמכים ששלחתם. ראיונות נקבעים תמיד לימי חמישי.

המסמכים הנדרשים

עליכם לשלוח מכתב רשמי מרואה החשבון של החברה המציין את פרטי הבעלות ועוד. בנוסף תתבקשו לשלוח גם את טופס הויזה האישי DS-160 וטופס בקשה עבור אמנת משקיע.

ויזת משקיע – מידע נוסף

עבודה בארה"ב על ויזת E-2

עבודה בארה"ב מותרת רק בחברה בה מבקש הבקשה משקיע.

ויזות נלוות לבני משפחה

כדי לקבל ויזה לבני המשפחה יש להגיש בקשה לויזה נלוות עבור ילדים עד גיל 21 ובני/בת זוג אשר מתכננים להתלוות אליכם למשך השהייה בארה"ב. בני המשפחה זכאים להגיש בקשה עבור ויזת עבודה דרך שירותי ההגירה והאזרוח של ארה"ב.

מועד הכניסה לארה"ב

חשוב לציין שכמו עם כל ויזה מסוג אחר, ויזה זו אינה מהווה את אישור הכניסה לארה"ב. כשתגיעו לגבולות ארה"ב, תאלצו להמתין לאישור של שירותי המכס וההגנה על הגבולות.

זמן שהייה בארה"ב

כל זמן שאתם מועסקים או בעלי החברה המדוברת, אתם רשאים לשהות בארה"ב. יחד עם זאת, משך זמן השהייה בארה"ב נקבע ע"י שירותי המכס וההגנה ולא ע"י הקונסול בישראל. אם תרצו להאריך את שהותכם בארצות הברית, תדרשו להגיש בקשה להארכת השהות דרך שירותי ההגירה.