טסים לחו"ל אך הדרכון כבר מלא בחותמות? מצאתם את עבודת חלומותיכם מעבר לים ואז גיליתם שהדרכון שלכם לא בתוקף? רוצים לחדש את הדרכון בזריזות מבלי להתעסק עם הבירוקרטיה המייגעת? אנו נשמח לעזור לכם בכל הפרוצדורה של חידוש דרכון ישראלי, על מנת שתקבלו דרכון חדש בדרך המהירה והיעילה ביותר.

חידוש דרכון לבגיר

אם ברשותכם דרכון שהונפק לפני 10 שנים או שכבר טיילתם בכל העולם ולא נשאר בו מקום לאף עוד חותמת אחת (ברי מזל!), תאלצו להוציא דרכון חדש. את הסיפור ניתן לעשות מרחוק או לגשת למשרד הפנים האזורי, להמתין בסבלנות בתור ולבצע את הפרוצדורה מול הפקיד. עליכם לדעת מהו סניף משרד הפנים שלכם, למלא טופס חידוש דרכון, להצטייד בדרכון הישן ובשתי תמונות צבעוניות ולשלם את האגרה. הדרכון החדש ישלח אליכם הביתה בתוך 10 ימי עבודה.

חידוש דרכון לקטין

במקרה של חידוש דרכון לקטין, דורש החוק ששני ההורים יגיעו יחד אם הם גרושים או אחד מההורים אם הזוג עדיין נשוי. במידה וההורים גרושים, יש להביא מכתב הסכמה מבן או בת הזוג המותיר את הבקשה להוצאת דרכון לקטין. בנוסף, על הקטין להגיע עמכם ללשכה, לפי מקום המגורים.

עלות חידוש דרכון פג תוקף

הידעתם? שווה לחדש את הדרכון מרחוק, אז העלויות הן זולות יותר ובמיוחד שווה לחדש דרכון בחורף במקום בקיץ. אם תלכו בעצמכם ללשכה, חוץ מלהגיע, למצוא חנייה ולעמוד בתור שעות, תדרשו גם לשלם 275 ₪. לעומת זאת, תשלום באינטרנט הוא 254 ₪ בין החודשים מרץ עד אוקטובר ובין החודשים נובמבר עד פברואר רק 190 ₪.

הארכת דרכון

הארכת דרכון נעשית רק לדרכונים של בגירים ובמקרים בהם הונפק הדרכון לתקופה הקצרה מעשר שנים. רק אז ניתן יהיה להאריך את הדרכון במקום להנפיק חדש לגמרי. במקרים אלו, יוארך הדרכון לעשר שנים. השירות לא ניתן דרך האינטרנט כמובן, מכיוון שיש צורך לשלוח את הדרכון עצמו למשרד הפנים, יחד עם טופס הבקשה, בדואר רשום. עם זאת, ניתן למלא את הטופס באינטרנט ולשלם באתר משרד הפנים.

שימו לב! לא ניתן להחליף/להוסיף תמונה במקרה שהשתנה המראה שלכם. במקרה שאין ברשתכם את הדרכון הישן (והיה לכם אחד), תתבקשו לדווח על גניבה/אבדה.