אנשי דת אשר חברים בקהילה דתית לפחות שנתיים, יכולים להגיש בקשה לויזה מיוחדת לארה"ב, אשר תאפשר להם גם לשהות בארה"ב וגם לעבוד בגבולותיה.

למי מיועדת הויזה?

ויזה לארה"ב מסוג R מיועדת לאנשי דת אשר חברים בקהילה בה הם מבקשים לעבוד בארה"ב לפחות שנתיים, הארגון בו הם מבקשים לעבוד הוא ללא מטרות רווח ורשום כפטור ממס והם חייבים לעבוד בעבודה דתית בלבד.

משרות הנחשבות ל"שליחות דתית" הן משרות בעלות אישור מארגון דתי כלשהו. אישור זה מאפשר להם לנהל טקסים דתיים ובנוסף גם לבצע תפקידים אחרים המתאימים רק לאנשי דת. בנוסף, "שליחות דתית" מתארת אנשים החיים את חייהם כאנשי דת ומחויבים לדתם לכל חייהם.

תנאי הזכאות לויזה

כאמור, ויזה זו מתאימה לאנשי דת המתחייבים להיות מעורבים בצורה פעילה בהקשר הדתי של הארגון. ויזה זו אינה מיועדת עבור משרות כגון תחזוקה, גיוס כספים, פקידות, ארגון אירועים וכדומה.

אנשי דת המבקשים ויזת R יידרשו להוכיח שהמשרה אותה הם מבקשים קשורה בצורה הדוקה לענייני דת ורוחניות ושהינה בעלת משמעות דתית ברורה.

שלבי הגשת בקשה

כצעד ראשון, יש למלא את טפסי הבקשה המתאימים בצורה יסודית ומקיפה. לאחר מילוי הטפסים יש להדפיסם ולשלם את האגרה. לאחר תשלום האגרה ניתן יהיה לבקש פגישה בשגרירות ארה"ב.

בנוסף ובשונה מתהליך הוצאת ויזת תייר לארה"ב, על המעסיק לשלוח בקשה מיוחדת למחלקה לביטחון פנים DHS)) של שירותי האזרוח וההגירה האמריקאים (USCIS). טופס הבקשה נקרא טופס I-129, בקשה לעבודה ללא-מהגרים ועלותו עומדת על 325$.

שגרירות ארה"ב בישראל תרצה לראות הוכחות שהמשרד בארה"ב אכן אישר את הבקשה.

שימו לב: את הבקשה יש להגיש בצורה מסודרת ביותר! טופס שיחסרו בו פרטים, שהתמונה לא תהיה לפי ההוראות המדויקות של השגרירות או כולל כל טעות אחרת – יפסל.

תשלום אגרת הויזה MRV

את אגרת הויזה ניתן לשלם בשלוש דרכים: באתר השגרירות, טלפונית באמצעות כרטיס האשראי או בסניף הדואר במזומן. אם בחרתם בסניף הדואר, הביאו אתכם את הטפסים המודפסים ומספיק מזומן. תעריף אגרת ויזת R עומד על 190$

ראיון בשגרירות ארה"ב

יום הראיון הוא יום מפרך של תור ארוך. שגרירות ארה"ב אינה מתירה להכניס למתחם פריטים רבים כגון תיקים, נוזלים, מכשירים סלולריים ועוד.

← למידע נוסף מומלץ לקרוא גם את המאמר בנושא ראיון לויזה לארה"ב.

מסמכים נלווים

להלן המסמכים שיש להביא לראיון בשגרירות:

  • דרכון בתוקף.
  • כל מסמכי הבקשה שהודפסו מהאינטרנט.
  • הקבלה על תשלום האגרה.
  • תמונת פספורט לפי הוראות השגרירות.
  • טופס האישור I-797 – זהו אישור על כך שהמשרה אושרה, לאחר שטופס I-129 נשלח ואושר.

מידע נוסף

עבודה בארה"ב על ויזת R

עבודה בארה"ב תחת ויזה זו מתאימה אך ורק לאנשי דת הפועלים בקהילתם במשרה דתית רוחנית בלבד ולא באף משרה אחרת בארגון.

ויזות נלוות לבני משפחה

בני משפחה כולל בני/בת זוג וילדים עד גיל 21, המעוניינים לשהות בארה"ב יחד עם המועמד העיקרי, נדרשים להגיש בקשה לויזה 2-R. מדובר בויזה מיוחדת לבני משפחה המתלווים לאנשי דת. בעלי ויזה כזו רשאים ללמוד בבתי ספר מכל סוג ללא צורך בויזת סטודנט F, אך אינם רשאים לעבוד.

מועמד הויזה העיקרי מתבקש להציג ראיות לכך שהוא אכן יכול לתמוך כלכלית במשפחתו ככל שהם שוהים בארה"ב.

מועד הכניסה לארה"ב

מועד הכניסה לארצות הברית עשוי להשתנות בהתאם לקריטריונים שונים, אך ייכתב בבירור על הויזה.