אם אתם דיילים או עובדים אחרים של חברת תעופה או ספנות ואתם מעוניינים לבקר בארה"ב כחלק מהצוות, השגרירות דורשת שתגישו בקשה לויזה מסוג D/1-C. למי מתאימה ויזה זו וכיצד מגישים בקשה? לפניכם כל מה שצריך לדעת על ויזת אנשי צוות.

למי מיועדת הויזה?

ויזה זו מיועדת לאנשי צוות של חברות תעופה וספנות, כגון דיילים, אנשי תחזוקה וכדומה, המבקשים לבקר בארה"ב למטרות עבודה בחברה בה הם מועסקים.

תנאי הזכאות לויזה

כל אזרח ישראלי המועסק על ידי חברת תעופה או ספנות המבקשת שילווה אותה לארה"ב ואף ישהה שם למטרות עבודה בחברתה, רשאי להגיש בקשה לויזה זו.

כל עוד לא שהיתם בעבר בארה"ב באופן לא חוקי, אין לכם תיק פלילי ויש ביכולתכם להוכיח רצון לחזור לישראל לאחר סיום העבודה, שגרירות ארה"ב לא תקשה עליכם בהוצאת הויזה.

שלבי הגשת בקשה

ברוב המקרים, יגיש המעסיק שלכם בקשה לראיון. אם ברצונכם להגיש את הבקשה בעצמכם, תתבקשו לעבור מספר שלבים כמפורט להלן.

מילוי טופס בקשה

יש למלא את טופס מספר 160-DS ולהדפיס את דף האישור. בעת מילוי הטופס, שימו לב שלא לנחש תאריכים או פרטים שונים. דייקו וכתבו את האמת כפי שהיא. הכינו מראש מספר דרכון ותמונה דיגיטלית, אם יש לכם כזו.

תשלום אגרת הויזה MRV

כעת יש לבצע את תשלום אגרת הויזה. עלות ויזה מסוג זה היא 160$.

שימו לב: אם ברצונכם לטייל לאחר סיום העבודה או לפניה, עליכם להגיש בקשה נוספת לויזת תייר ולשלם עבורה אגרה נפרדת במחיר של עוד 160$.

לאחר תשלום האגרה, ניתן לקבוע תור לראיון דרך יומן הפגישות של השגרירות.

ראיון בשגרירות ארה"ב

דברים שמומלץ להביא לראיון:

  • כלי כתיבה, מכיוון שיהיו עוד טפסים למלא.
  • כל המסמכים שהדפסתם מאתר השגרירות כולל ההזמנה לראיון.
  • קבלה על תשלום האגרה.
  • מכתב מהמעסיק שלכם, המציין את סוג העבודה אותה תבצעו על המטוס או הספינה וכמה זמן אתם כבר עובדים של החברה.
  • אם יש בידכם מסמכים נוספים כגון דרכונים קודמים עם ויזות שפג תוקפן, מסמכים מרשויות ההגירה מארה"ב וכדומה, הביאו גם אותם.
  • מסמכים שונים המהווים הוכחה לכך שאין בכוונתכם להשאר בארה"ב מעבר לזמן הנתון. לדוגמא, אישורים על עבודה שמחכה לכם בארץ, משפחה, לימודים וכדומה.

הראיון בשגרירות אמור להמשך מספר דקות ולכלול שאלות על מטרות הנסיעה שלכם, רקע כללי וכלכלי עליכם. חשוב שתהיו כנים, נעימים ושלא תאבדו את הסבלנות למרות התור הארוך שעמדתם בו לפני. בנוסף, תתבקשו למסור טביעות אצבעות ולענות על עוד שאלות לפי ראות עיניו של נציג השגרירות.

במידה והויזה שלכם אושרה, תתבקשו להשאיר את הדרכון במקום והוא ישלח אליכם חתום לאחר מספר ימים.