טיפ 1: קבלו את כל המידע על תהליך הוצאת ויזה לארה"ב לפני שתגישו בקשה לויזה!

התהליך הוא מורכב וכולל מספר שלבים. בטרם ניגשים למלאכת מילוי הטפסים והגשת הבקשה לשגרירות, חשוב לדעת מה כולל כל שלב בתהליך ולהמנע מטעויות מיותרות שעלולות לגרום לעיכובים, או במקרים חמורים יותר – לסירוב לויזה.

← מידע על שלבי התהליך ניתן למצוא בעמוד הוצאת ויזה לארה"ב.

טיפ 2: דעו את סוג הויזה עבורה אתם צריכים להגיש בקשה!

ישנם סוגים שונים של ויזות, המותאמות לאופי ומטרת הביקור בארצות הברית. במידה ובכוונתכם ללמוד בארה"ב תצטרכו להגיש בקשה לויזה מיוחדת, כך גם בנוגע לעבודה, עסקים או טיול.

מילוי טופס בקשה עבור סוג ויזה לא נכון, יעכב עבורכם את כל התהליך ותאלצו להגיש בקשה מחדש.

← מומלץ שתקראו על הסוגים השונים בעמוד סוגי ויזה לארה"ב.

טיפ 3: מלאו את הטפסים בצורה נכונה ומדוייקת, בלי לעגל פינות או לכתוב מידע פיקטיבי!

טפסי הבקשה כוללים פרטים ושאלות רבות הנוגעות למבקש הויזה. אמינות הפרטים שמילאתם בטופס הבקשה נבחנים בדקדקנות על ידי פקידי ההגירה. מידע כוזב או שקרי עלול להתגלות ולמנוע מכם לקבל את הויזה המיוחלת וטעויות, גם אם בוצעו בתמימות, בנוגע לפרטים בטופס יכולות לגרום לעיכוב הטיפול בבקשה.

הכינו את עצמכם מראש לכך שהטופס ארוך ודורש כשעתיים למלא אותו באנגלית.

תוכלו לחסוך לעצמכם את מילוי הטופס המפרך באנגלית ולהסתייע בשירותים שלנו, במסגרתם אנו נמלא עבורכם טופס ויזה לארה"ב ונטפל בכל תהליך הוצאת הויזה.

* לפרטים נוספים פנו אלינו באמצעות טופס צור הקשר באתר וניצור איתכם קשר בהקדם.

טיפ 4: הכינו מראש הוכחות ומסמכים תומכים בבקשתכם – וכמה שיותר!

בכל הנוגע לויזות שלא למטרת הגירה, שגרירות ארצות הברית מחייבת הצגת הוכחות שאין בכוונתכם להגר ולהשתקע בארה"ב, וכי הביקור אותו אתם מתכננים נועד למטרה ספציפית כגון לימודים, טיול, ביקור קרובים, או עבודה מיוחדת.

על מנת להוכיח שבכוונתכם לשוב לישראל לאחר הביקור, יש להכין מראש מסמכים נלווים התומכים בכוונה זו. מסמכים אלה צריכים להעיד שיש לכם קשר לישראל כגון דירה, ילדים, עבודה מסודרת וכדומה.

שימו לב: לכל סוג ויזה יש צורך במסמכים נלווים ספציפיים, בהתאם למטרתה ולמועמדים עבורם היא מיועדת.

טיפ 5: שלמו את אגרות הויזה ואל תשכחו להציג את הקבלה על התשלום בגינן!

לכל ויזה יש אגרות ספציפיות אותן צריך לשלם בטרם ניתן לקבוע ראיון בשגרירות. קיימת אגרה בסיסית שעלותה משתנה בהתאם לסוג הויזה (ראו גם תשלום ויזה לארה"ב) וישנן ויזות עבורן צריך לשלם אגרות נלוות לדוגמה אגרת SEVIS במקרה שמגישים בקשה לויזה לצורכי לימודים בארה"ב.

כך או אחרת, דעו מראש איזה אגרות עליכם לשם ואל תשכחו להביא עמכם את הקבלות על התשלום לראיון בשגרירות!

טיפ 6: הגיעו לראיון מוכנים וכשבידכם כל המסמכים הנדרשים!

השלב המכריע והסופי בתהליך הוצאת הויזה הוא השלב בו מתקיים ראיון לויזה לארה"ב במשרדי השגרירות. בשלב זה יקבע האם תקבלו את הויזה או שתקבלו סירוב להנפקתה.

הכנה מוקדמת לקראת הראיון, באמצעות פגישת הכנה וייעוץ, תשפר רבות את סיכוייכם לעבור את הראיון בהצלחה ולקבל את הויזה ללא עיכובים מיותרים.