ויזת אמנת מסחר לארה"ב ניתנת לישראלים מתוקף אמנת המסחר שנחתמה בין ארצות הברית כבר באפריל 1954. ויזה זו מתאימה לכל אזרח ישראלי המבקש לבקר בארה"ב למטרות מסחר.

למי מיועדת הויזה?

כאמור, ויזה זו מיועדת לאזרחי ישראלים המעוניינים לסחור בצורה משמעותית בארה"ב בעיקר בין ישראל לארה"ב.

תנאי הזכאות לויזה

  • בעלי עסק אשר לפחות 50% ממנו בבעלות ישראלית, כלומר 50% ויותר ממניות החברה הן בבעלות ישראלים.
  • המועמד חייב להיות אזרח ישראלי.
  • בזמן הגשת הבקשה לויזה, חייבת להיות זרימה של סחורה, טכנולוגיה ו/או שירותים בין ארה"ב לחברה הישראלית. יש לספק הוכחות כגון חוזי מסחר וכוגוה.
  • על זרימת הסחורה להיות בעלת היקפים רחבים וללא הפסקות משמעותיות.
  • מינימום של 50% מתוך המסחר הבינלאומי חייב להיות בין ישראל לארה"ב.
  • על המועמד לויזה להיות חלק אקטיבי בחברה, במשרה בכירה או ניהולית ובעל כישורים חשובים לתפעול החברה. עובדים אשר אינם בעלי יכולות ייחודיות אינם זכאים לויזת משקיע.

שלבי הגשת בקשה

הצעד הראשון בהגשת הבקשה הוא להוכיח שדרישות המסחר אכן מתקיימות.

מילוי טופס בקשה

צעד ראשון הוא להירשם עם השגרירות. עליכם למלא טופס בקשה עבור ויזת אמנת מסחר E-1 ולשלוח אותו יחד עם מסמכים נוספים לשגרירות בת"א בכתובת הבאה:

E1/E2 Visa Assistant
Embassy of the United States of America
Consular Section
71 Hayarkon Street
Tel Aviv 63903

תשלום אגרת הויזה MRV

התשלום עבור ויזה זו עומד על 270$. ניתן לשלם באתר השגרירות, טלפונית או דרך סניף הדואר.

ראיון בשגרירות ארה"ב

ראיון לויזה זו מתקיים בשגרירות תל אביב אך לא נקבע דרך מערכת התורים הרגילה אלא על ידי המחלקה המיוחדת של ויזות המסחר. רק לאחר שמחלקת הויזות בדקה את כל המסמכים, ייקבע לכם תור בשגרירות. כל הראיונות נקבעים לימי חמישי.

המסמכים הנדרשים

על החברה לשלוח מכתב מרואה החשבון עם פרטי החברה כגון: פרטי בעלות, פרטי מסחר ועוד. בנוסף עליכם למלא שני טפסי בקשה: טופס בקשה לויזה DS-160 וטופס בקשה עבור אמנת סוחר E 156-DS.

מידע נוסף

עבודה בארה"ב על ויזת E-1

עבודה בארה"ב מותרת רק בחברה הישראלית בה אתם עובדים כמובן.

ויזות נלוות לבני משפחה

אם ברצונכם לקחת אתכם בנות/בני זוג ו/או ילדים עד גיל 21 לכל משך שהותכם בארה"ב, תדרשו לבקש עבורם ויזה נלווית מסוג E. בנות/בני זוג רשאים להגיש בקשה לאישור עבודה על ויזת E נלווית. כל זאת תתבקשו לעשות דרך שירותי האזרוח וההגירה האמריקאים, באנגלית בלבד.

מועד הכניסה לארה"ב

שימו לב, כמו כל ויזה לארה"ב, ויזה זו אינה מקנה הבטחה לכניסה לארה"ב. בהגיעכם לגבולות ארה"ב, עדיין תתבקשו לעבור מבדק ע"י שירותי המכס וההגנה על גבולות ארה"ב.

זמן שהייה בארה"ב

משך זמן השהייה בארה"ב יקבע על ידי שירותי המכס וההגנה על הגבול ואין לו קשר לתוקף הויזה שקיבלתם משגרירות ארה"ב בישראל. בהמשך תוכלו להגיש בקשה להארכת השהות דרך שירותי ההגירה. ככלל, כל עוד אתם מחזיקים בעבודתם בחברה, תוכלו להתגורר בארה"ב.