מדיניות ההגירה של ארה"ב עשויה להיראות מסובכת ומסורבלת. ישנם סוגי ויזה רבים וכל ויזה מותאמת לסיבה שונה בגינה תרצו להכנס לשטח ארה"ב. על מנת להגדיל את סיכוייכם לקבל את הויזה, צריך להגיש את הבקשה באופן מסודר ולהבין היטב את כל אשר נדרש במסגרת הגשת הבקשה. בכתבה הבאה, כל המידע שנדרש בכדי להוציא ויזה עבור תלמידים צעירים בארה"ב, בצורה מסודרת שתעלה את סיכוייכם לקבלת הויזה.

למי מיועדת הויזה?

ויזת F1 מיועדת לתלמידים צעירים, מתחת לגיל 21, המעוניינים ללמוד בבית ספר בארה"ב. כפי שבישראל מערכת החינוך מחולקת לבתי ספר פרטיים וציבוריים, כך גם בארה"ב. הויזה מכוונת גם לתלמידי בית ספר יסודי וחטיבת ביניים מגיל גן חובה ועד כיתה ח', בבית ספר פרטי בלבד. כמו כן לתלמידי תיכון מכיתה ט' עד יב' בבתי ספר פרטי או ציבורי (אך עם הגבלה לשנה אחת של לימודי).

תנאי זכאות לויזה

זכאים לוויזה, ילדים מתחת לגיל 21, שהוריהם מעוניינים שילמדו בבית ספר בארה"ב. הזכאות לוויזה ספציפית זו היא אך ורק עבור ילדים שבית הספר בארה"ב אישר את קבלתם ללימודים. בכדי להיות זכאים לוויזה מסוג זה יש לבצע הליך רגיל של בקשת ויזה לארה"ב, כמו כל ויזת מבקרים אחרת.

שלבי הגשת בקשה

שלב א: מילוי טופס ויזה

ראשית יש להתחיל ביצירת חשבון מקוון באתר האינטרנט של ההגירה האמריקנית. ניתן לעשות זאת כאן .

לאחר פתיחת חשבון תדרשו להתחיל למלא את טופס DS-160 שמהווה את השלב הראשון בהליך הגשת הויזה. מילוי הטופס צריך להתבצע בצורה ברורה, נכונה וקפדנית מכיוון שכל טעות או סתירה בפרטים שתמלאו עלולה להביא לפסילת הבקשה לויזה.

שלב ב: תשלום אגרות

תשלום אגרת MRV

בכדי להתקדם בתהליך הבקשה ולקבוע תור לראיון בשגרירות יש לשלם את אגרת הויזה שהינה אגרה חד פעמית עבור עיבוד המידע שבטופס הבקשה. גובה האגרה הוא 160$ ולא ניתן לקבל החזר גם אם בקשתכם סורבה.

תשלום אגרת SEVIS

אגרה חד פעמית בגובה של 200$ שיש לשלם בכדי להכנס למאגר מערכת ה- SEVIS, שעוקבת אחר כל הפרטים, ההתנהלות והשינויים החלים בסטטוס הלימודים של התלמיד הצעיר. תשלום אגרת SEVIS הוא הכרחי ובלעדיו לא תושלם הבקשה לוויזה.

שלב ג: ראיון בשגרירות ארה"ב

השלב האחרון בהליך בקשת הויזה הוא הראיון בשגרירות. הראיון מתבצע בשגרירות ארה"ב בתל אביב ולרוב מנוהל בשפה האנגלית. את התור לראיון קובעים במעמד מילוי טופס הבקשה ולעיתים יש להמתין גם מספר שבועות עד לתאריך הראיון. במעמד הראיון יחליט פקיד ההגירה האם לאשר את הבקשה לוויזה או לדחותה. במקרה של תלמיד צעיר, מתחת לגיל 13, במרבית המקרים לא יידרש ראיון. מעל גיל 13, יש להגיע לראיון בשגרירות.

המסמכים הנדרשים

ישנם שני מסמכים עיקריים הנדרשים להגשת בקשה לויזת תלמיד צעיר: טופס DS-160, וטופס מיוחד הנקרא I20 – אשר נועד להכניס את הסטודנט למאגר המערכת הממוחשבת של ממשלת ההגירה. מטרת השני להראות כי התלמיד התקבל לבית הספר וכי בית הספר מעוניין בו כתלמיד מן המניין ולאפשר מעקב על פעילותו בארה"ב. את הטופס יש להביא לראיון בשגרירות, עם חתימה מקורית מבית הספר הרלוונטי וכן חתימה של ההורה או האפוטרופוס החוקי של הילד.

מסמכים נוספים שחשוב לצרף הם כאלה המעידים על יכולתם הכלכלית של ההורים לשלם את שכר הלימוד ולכלכל את הילד במהלך שהותו בארה"ב.

ויזת תלמידים צעירים – מידע נוסף

הגבלות על לימודים בבית ספר ציבורי

לא ניתן ללמוד בבית ספר יסודי ציבורי בארה"ב, אלא רק בבית ספר פרטי. לעומת זאת, ניתן ללמוד בבית ספר תיכון ציבורי אך עם הגבלות. הלימודים בבית ספר ציבורי לתלמידי תיכון, מוגבלים לשנת לימודים אחת ומצריכים הוכחות כגון היכולת הכלכלית לשלם את מלוא שכר הלימוד עבור אותה שנת לימודים.

ויזות נלוות לבני משפחה

ויזות נלוות לבני משפחה יש להגיש באופן מסודר בהליך בקשה כמו כל ויזת מבקרים אחרת. יש להוכיח קשר משפחתי ולהביא מסמכים המעידים על כך. מומלץ להגיש את הבקשה לוויזה נלווית יחדיו עם הבקשה ללימודים לתלמידים צעירים בכדי להגדיל את סיכויי הקבלה של שתי הוויזות.

זמן שהייה בארה"ב

תלמידים אשר קיבלו ויזה ללימודים בבית ספר ציבורי בגיל תיכון מוגבלים לשניים עשר חודשי שהייה בארה"ב. עבור תלמידים שקיבלו אישור ללימודים בבית ספר פרטי, לרוב ניתנים בהתאם לתקופת הלימודים המתוכננת או בהתאם לזמן השהייה המתוכנן של ההורים, אם מדובר במעבר לצורך עבודה, רילוקיישן וכל היוצא בזאת.